III Ogólnopolska Konferencja "Drogi Samorządowe"

Nowe zasady projektowe dróg w praktyce samorządów 2024

Coroczne, wyjątkowe spotkanie, które gromadzi setki specjalistów ds. zarządzania drogami, celem otwartej i merytorycznej dyskusji na temat kwestii związanych z ich obszarem pracy. Jesteśmy świadomi wyzwań, z jakimi boryka się branża drogowa i wiemy, jak ważną rolę odgrywa w niej wiedza praktyczna. Naszym priorytetem jest jej dostarczenie.

13.06.2024

9.00-15.00

Business Well

Poznań

13.06.2024

9.00-15.00
Empty space, drag to resize

13.06.2024

9.00-15.00
Empty space, drag to resize
Write your awesome label here.
Write your awesome label here.
Write your awesome label here.

To już

trzecia edycja Konferencji

organizowana w ścisłej współpracy z najlepszymi praktykami branżowymi, potwierdza potrzebę spotkań w gronie przedstawicieli zarządców dróg przy udziale cenionych ekspertów merytorycznych i partnerów biznesowych.
Wprowadzenie nowych przepisów rozporządzenia PTB (Dz.U.22.poz.151) całkowicie zrewolucjonizowały dotychczasowy sposób projektowania dróg. W obszarze tym stare regulacje nie tylko nie doczekały się aktualizacji, ale uległy całkowitej zmianie. Kluczowym elementem nowego systemu planowania, projektowania, budowy i eksploatacji całego systemu dróg publicznych są opublikowane od roku "WIS-y" – czyli "Wzorce i Standardy". Nowe podejście niesie ze sobą konkretne wyzwania dla zarządców w całym procesie projektowania, budowy i utrzymania dróg.

Dołącz do nas

Skorzystaj z okazji, aby poszerzyć swoją wiedzę o budowie lepszych dróg samorządowych!
Empty space, drag to resize
  • Prawo

Rozważymy bieżące wyzwania, przed jakimi stają zarządcy, prezentując praktyczne zastosowanie PTB i WiS w procesie projektowania dróg lokalnych – czyli jak zamienić teoretyczne założenia na konkretne działania.
  • Środowisko

Omówimy ekologiczne technologie i możliwości ponownego wykorzystania materiałów z recyklingu w kontekście projektów związanych z budową i renowacją dróg.
  • Technologie

Sprawdzimy rozwój technologii opartych na asfaltach wysokomodyfikowanych, betonowych i wykorzystujących destrukt w budowie trwałych obiektów infrastruktury drogowej.
  • Bezpieczeństwo

Przeanalizujemy jak z sukcesem wdrożyć rozwiązania wspierające samorządy w usprawnianiu zarządzania bezpieczeństwem ruchu drogowego w ramach m.in.: Narodowego Programu Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego 2021-2030.

Grono prelegentów

Paweł Katarzyński

Dyrektor Wielkopolskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Poznaniu, samorządowej jednostki organizacyjnej, która w imieniu Zarządu Województwa Wielkopolskiego zarządza drogami wojewódzkimi. 33 lata doświadczenia zawodowego, od początku związany z branżą budownictwa. Od 1999 r. pracuje w administracji drogowej i drogownictwie. Jest Dyrektorem Wielkopolskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Poznaniu od 2015 roku.

Konrad Różowicz

Prawnik specjalizujący się w prawie cywilnym materialnym oraz gospodarczym, ze szczególnym uwzględnieniem zagadnień z zakresu prawa zamówień publicznych oraz partnerstwa publiczno-prywatnego.

Wojciech Wirski

Projektant elektryk i ekspert ds. oświetlenia ulicznego i drogowego Polskiego Związku Przemysłu Oświetleniowego. Autor szeregu dokumentacji projektowych oświetlenia przejść dla pieszych, oświetlenia ulicznego i sygnalizacji świetlnej, propagator inicjatyw poprawiających bezpieczeństwo na drogach.
dr inż.

Przemysław Rokitowski

Właściciel biura projektowego Dagobah Engineering, członek zarządu firmy CGR Biuro Ekspertyz Drogowych Sp. z.o.o., ekspert w zakresie projektowania infrastruktury komunikacyjnej oraz diagnostyki nawierzchni drogowych na drogach samorządowych i krajowych.

Łukasz Chady

Absolwent UAM w Poznaniu, wieloletnie doświadczenie w produkcji i zabudowie Pianobetonu, praktyk we wszelkich problemach związanych z odciążeniem konstrukcji, stabilizacją gruntu i podniesieniem nośności podłoża.
dr hab. inż.

Mirosław Graczyk

Pracuje na stanowisku profesora Instytucie Badawczym Dróg i Mostów w Zakładzie Diagnostyki Nawierzchni. W 2012 roku został powołany na stanowisko profesora nadzwyczajnego w Instytucie Badawczym Dróg i Mostów.
dr  inż.

Bartłomiej Grzesik

adiunkt w Katedrze Geotechniki i Dróg Wydziału Budownictwa Politechniki Śląskiej w Gliwicach, członek Śląskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa, rzeczoznawca budowlany i rzeczoznawca Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Komunikacji, biegły sądowy.

Grzegorz Schmidt

Z budownictwem drogowym i infrastrukturalnym związany od 1998 roku.  W latach 1999 -2005 związany  z wykonawstwem robót drogowych pełnił funkcje kierownika budów. Obecnie Kierownik Produktu Kruszywa w Dziale Produkcji i Sprzedaży Kruszyw HOLCIM Polska S.A.

Hubert Losik

Od roku 2019 Doradca Techniczny Segmentu Infrastruktura. Od 1 maja 2024 Kierownik Jakości i Rozwoju Recyklingu Materiałów Budowlanych. Od początku kariery zawodowej w Holcim czynny uczestnik projektów badawczo - rozwojowych RiD. Pracował nad wprowadzeniem nowych produktów m.in. iX CPP20 oraz CEM II/C-M (V-LL) 32,5 R.

dr inż.

Adrian Ciołczyk  

adiunkt w Katedrze Geotechniki i Dróg Wydziału Budownictwa Politechniki Śląskiej w Gliwicach, czynny członek Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Komunikacji, prezes zarządu firmy CGR Biuro Ekspertyz Drogowych Sp. z.o.o., ekspert budowlany w zakresie budownictwa drogowego.

Katarzyna Rydlewska

Zastępca Dyrektora Biura Projektów Strategicznych EIB SA 

Patroni konferencji

Program

Sesja 1.

Przepisy techniczne

NOWE ZASADY PROJEKTOWE DRÓG

Praktyczne zastosowanie rozporządzenia PTB (Dz.U.22.poz.151) oraz rekomendowane Wzorce i standardy (WiS) przy projektowaniu dróg publicznych. Nowe środki na projekty drogowe 2024.
Empty space, drag to resize

Sesja 2.

Bezpieczeństwo

BEZPIECZEŃSTWO NA DROGACH LOKALNYCH 

Realizacja Narodowego Programu BRD na lata 2021-2030. Praktyczne wykorzystanie wzorców i standardów w zakresie projektowania infrastruktury dla pieszych, rowerów, wyznaczania skrajni dróg. Przykłady realizacji inwestycji modernizacji oświetlenia ze środków z Programu „Rozświetlamy Polskę”.
Empty space, drag to resize

Sesja 3.

Technologie

TECHNOLOGIE WYKONANIA I UTRZYMANIA DRÓG – top trendy w 2024

Aktualne Wzorce i Standardy dotyczące nawierzchni w nowym systemie wymagań technicznych. Rynek asfaltu, cementu i kruszyw, a warunki kontraktowe. Nawierzchnie betonowe i asfaltowe w praktyce zarządców - przegląd rozwiązań, kierunki rozwoju, wyzwania technologiczne.
Empty space, drag to resize

Sesja 4.

Środowisko

GOSPODARKA W OBIEGU ZAMKNIĘTYM i ZRÓWNOWAŻONY ROZWÓJ W DROGOWNICTWIE

Wykorzystanie materiałów z recyklingu w budownictwie drogowym. Zrównoważone drogi i ekoinfrastruktura. Przykłady nowoczesnych rozwiązań SMART) – standardy utrzymania oraz modernizacji.
13 czerwca 2024 r. 

uczestników czekają

4 intensywne sesje tematyczne i kilkanaście paneli,
w których aktywny udział weźmie doborowe grono ekspertów, specjalistów z obszaru drogownictwa, projektantów, przedstawicieli zarządców dróg, samorządów oraz świata biznesu.

Dlaczego warto

wziąć udział w 3. Ogólnopolskiej Konferencji Dzień Drogowca 2024?
Write your awesome label here.

wymiana dobrych praktyk

zarządców z ponad 120 ogólnolokalnych samorządów

konkretne opinie

cenionych ekspertów – decydentów samorządowych i przedstawicieli branży drogowej, wykonawców, projektantów

innowacyjne rozwiązania

i cenne podpowiedzi prezentowane przez kilkunastu partnerów biznesowych

4 bloki tematyczne

praktyczne odpowiedzi na bieżące wyzwania w ramach 4 bloków tematycznych oraz wystąpień kilkunastu panelistów w ciągu jednego dnia dyskusji

Q&A

udział w interaktywnej sesji Q&A – dyskusja ekspertów z uczestnikami
Empty space, drag to resize

Bilety

  • 349

Bilet standardowy
  • imienny certyfikat uczestnictwa

  • materiały szkoleniowe
  • poczęstunek
  • networking branżowy

  • planner Niezbędnik Drogowy 2024
    więcej  

  • 499

Bilet + Drogi Samorządowe
  • imienny certyfikat uczestnictwa

  • materiały szkoleniowe
  • poczęstunek
  • networking branżowy

  • planner Niezbędnik Drogowy 2024

    więcej  

  • roczna prenumerata czasopisma Drogi Samorządowe
    więcej 

Prezentowane ceny są cenami netto. Jeśli Twój bilet opłaca instytucja korzystająca ze środków publicznych, cena netto = brutto.